Příběhy

Toto je vzorek příběhů lidí, kteří zažili zkušenosti s drogou. Napsali nám na základě našich informací na webu. Seznámili se s našimi materiály, brožurami apod. Někteří díky nim přestali s drogami, někteří jen napsali. Příspěvky zveřejňujeme v původní podobě z důvodů autenticity.

Jméno: Pája
Věk: 17
Rozhodně to nepřeju nikomu, sama jsem propadla drogám ve 14 letech. Začalo to u jointu. Kdysi mi řekl kamarád, ať to zkusím, tak jsem kývla a zkusila to. Nakonec to neskončilo jedním pointem, ale hned několika. Po asi roce mi joint už nestačil, tak jsem přešla na heroin, to šlo ze začátku, dokud byly peníze. Lehce potom už jsem peníze neměla, tak jsem si sháněla práci, ale nikdo mě nechtěl zaměstnat kvůli mé závislosti. Tak jsem se dala na prostituci, abych si nějak vydělala. Pak už bych to nechtěla dál rozvádět.


Jméno: Renny
Věk: 16
Ahoj, nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já s tím budu mít takovou zkušenost, jako teď mám. Byl to minulý rok na jaře, když jsem zkusila první brko, nevěděla jsem co to je co to dělá, ani ň jsem o tom nevěděla. Potom jsem to začala kouřit jen tak ze zajímavosti z těch účinků. Takhle asi tak měsíc. Potom na to prostě přešli ostatní a já jsem si řekla dost. Protože jsem na tom nechtěla začít být závislá, přestala jsem. Ale můj ex přítel, s kterým jsem tu trávu hulila na jaře, ten s tím měl a ještě doteďka má velkej problém. Nedokáže přestat ani on ani jeho nejlepší přítel.Oni jsou do toho tak zatažení - do té trávy - že se z ni nikdy nevyhrabou. Proto už s tím přítelem dávno nejsem, kvůli drogám. Pořád se s nim stýkám i s tím druhým, ale prostě bez trávy je nevidím. Mrzí mě to, protože to jsou hodný, hezký a zábavný kluci. Mám je i tak ráda. Ale myslím si, že oni jsou v úplně v jiném světě, než ostatní. A na nějaké odvykaní kašlou. Jsou tvrdohlavý a nenechaj si poradit, protože si myslím, že bez drog by to byly úplně jiný lidi. Je to velmi těžké přestat s drogou.


Jméno: Honza
Věk: 15
K marihuaně jsem se dostal přes mého kamaráda, kterého už jsem znal od školky. Na prvního „špeka“ jsem byl natěšený fakt jak malé děcko, sem si říkal, že to konečně vyzkouším. Ze začátku to byl tak jeden joint za týden vždycky o víkendu jen tak, aby se nahodila dobrá nálada, jen ať se spolu všichni zasmějeme. Po nějaké době jsem se seznámil se zdrojem...protože mě začalo zajímat s odkud se ta tráva tady bere...poznal jsem člověka, který mě přivedl ke skunku a silnějším odrůdám. Moje spotřeba se najednou kosmickou rychlostí zvedla na 5,6 někdy i 7 skel denně. Protože jsem se znal se zdrojem opravdu dobře, tak jsem měl všechnu trávu zcela zdarma. Kdo by toho nevyužil...sen každého huliče mít vše zdarma...jenže po nějaké době se mi to začínalo vymykat z ruky, cítil jsem, že už to nemám pod kontrolou..nešlo o peníze, dyť to mám zdarma, ale začínal jsem mít problémy s rodinou. Rodiče si furt stěžovali na to, že pořád lítám venku s kamarády a nevěnuju se bráchovi...nechodím s nima nikam jako dřív-kašlu na ně...chodím se domů jen vyspat a najíst a tím to končí, potom zase hurá ven. Nevěnoval jsem nějakou dobu pozornost takovým kecům. Ale když začnete mít problémy doma, jak to vyřešíte...zapálíte si další dávku...a vystupňuje se to, že potřebujete ještě víc. Je mi jasné, že takhle už to dál nejde...dřív jsem měl rád spoustu věcí...hry na počítači, těm se v této době věnuje skoro každý náctiletý. I já jsem hodně hrával. Nyní mě to nebaví..vím že to ovlivnila tráva. Zkoušel jsem hodně krát vrátit se zpátky do kolejí jako dřív, ale nejde to. Od základů Jsem se změnil a vím, že už bych zpátky nezapadl...underground a tráva mě naprosto ovládli!...nevím co s tím Honza.


Jméno: Helena
Věk: 21
Drogy?, pro mladé zábava a adrenalin, pro mě?, smrtící látka. Poprvé jsem se s drogou setkala ve čtrnácti letech a od toho roku se mi život obrátil na plné čáře a život mi začal tak rychle utíkat, že jsem měla problém zjistit, kde se stala chyba a jaká je pointa, v čem spočívá atd. Před šesti lety jsem se setkala poprvé s lehkou halucinogení drogou: Marihuana, tráva- řečeno mladými- neškodná, mě dostala do velice psychických stresů a problémů, ale do háje s marihuanou, mnohem horší teprve čekalo- PERVITIN!!! Pět let života v háji. OPRAVDU, JE TO VELKÝ TREST ZA PÁR ČAR.


Jméno: K K
Věk: 23
Dobrý den, chtěl bych se s vámi podělit o můj příběh. Vše začalo prvním okušením lehkých drog, po prvním jointu se stav mého vědomí přesunul do dimenze X, ovšem návrat z ní byl jako vrátit se z dovolené z Jamajky do Habeše. Následné hledání tohoto stavu vyvolalo pokušení o tvrdší drogy, následoval trip, koule, hašiš, kokain, LSD, extáze.... Vydrželo to ovšem pouze pár let, dokud se dimenze X opět nevzdálila od mého vědomí. Co dál? - to jsem si říkal celou dobu. Nikdy jsem se nebál jehel, byl jsem vždy takový koumák přes tyto věci, takže po zkoušení cracku a jiných tvrdších věcí, jsem si nakonec píchnul. Píchám si pořád, občas nemůžu najít žílu, takže se nebojím střelit si i pod jazyk, nebo do slabin, rozkoš je úžasná, bohužel jsem byl nucen začít s prostitucí a začít prodávat své tělo. Nevěřili byste, jaké lidi v této "branži" potkáte. Hlavně podnikatele, to sou ty největší prasata (bez urážky), nebojí se mladých těl nezletilých chlapců, která jim působí rozkoš... a bohužel pro drogy uděláte všechno, takže většinou funguje obchod - sex za drogy. Moje dimenze X se už vrací jen v titěrných vzpomínkách, život se mi zhroutil....


Jméno: Jirka
Věk: 18
No, začal jsem když mi bylo 12 let a hulil jsem až do mích 18, ale mega hafo moc cca 2 gramy denně, úplně mě to vypatlalo až nakonec jsem do sebe nacpal jedno E. No pohoda nic mi to neudělalo, tak jsem tam šoupnul ještě jedno E - no a rachot no mega mě to skolilo, tak jsem to vyblil a od tý doby už nikdy nic do sebe nedám už ani nehulím a najednou je svět hezčí a nejvíc v pohodě a hlavně nejsou depky, proto vám radím přestaňte je to lepší nehulit víc si ten život užijete !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jméno: Peta
Věk: 17
Poprvé jsem zkusila marihuanu ve 12 letech. Seděla jsem na lavičce a kámoš za mnou přišel, sedl si a vytáhl nabité sklo a řekl - dáš si?? Chvíli jsem váhala, ale on mi řekl, ze je to v klidu, ze se budu smát, ze mi bude prostě dobře atd. Řekla jsem si, proč ne, tak jsem si dala. Asi po roce mě to už ani moc nebavilo, ale neměla jsem co dělat, tak jsem hulila dál. Teď mám 17 let a přestala jsem trávu kouřit před pár měsíci, ne že by jsem se rozhodla sama od sebe, ale jednoho dne, jak jsem čekala s kámošem na vlak a jako každý jiný den jsme dávali sklo, přišlo něco, co jsem nečekala! Kámoš už nechtě, tak mi nabil sklo skanku a já ho vyhulila celé. Najednou jsem stála a začalo se mi dělat černo před očima, bylo mi blbě a potřebovala jsem si sednout, ale nebylo kde. Najednou se proberu na zemi a kámoš mě zvedá ze země. Byla jsem dezorientovaná, vůbec jsem nic nevěděla, podívám se na rifle a na koleni jsem měla díru. Uz zrovna do jel vlak, tak jsem šla dovnitř, sednu si a v tom zjistím, ze jsem si vybila půlku předního zubu a třičtvrtě zadního. Nebyl to zrovna dvakrát příjemný pocit! A kecy jsou, že na tráve není závislost…je a to dost velká!


Jméno: Martin
Věk: 17
Dobrej, já jsem měl velký problém s drogami a jsem v dnešní době v DLP Opařany a jsem tu měsíc. A ne jen marihuanu jsem bral, bral jsem i perník a heroin, jsem chodící troska. Děkuji vám moc. Martin PS:neberte drogy, je to svinstvo, je mi to moc lito, že jsem je také bral.


Jméno: D.K
Věk: 16
Bylo mi 14 let, když jsem začal hulit. Měl jsem spoustu problémů a myslel jsem si, že se to tím vyřeší ... věděl jsem, že je spousta jiných možností, ale rozhodl jsem se pro tuhle. Začalo to tím, že jsem si dal jen tak s kámošema a zjistil jsem, že mi to pomáhá, nemyslím na nic a jsem veselej, byl jsem rád, že aspoň někdy si můžu dovolit zapomenout na ty problémy. Ale pak jsem začal mít zvláštní nálady, bylo to strašný. Nemohl jsem nikoho poslouchat a nikoho vidět, měl jsem strašnou chuť na to, dát si jointa nevydržel jsem to ... začal jsem to pěstovat i doma a v tu chvíli jsem si uvědomil, že jsem na tom závislej. Cítil jsem se hrozně už kvůli mé mámě. Nevěděla, co se mnou. Ale největší chyba v mém životě nebyla ta, že jsem začal hulit sám, ale že jsem do toho zatáh i ostatní. Tu moji jedinou, tu kterou jsem nejvíc miloval a tu co pro mě nejvíc znamenala. Koukala na mě přes růžové brejle a nikdy neviděla ty chyby ve mně, nikdy si neuvědomovala, jak ji ničím. Ale já byl sobec, já jsem měl říct dost, ale bál jsem se, že ji ztratím. A to jsem nechtěl a proto jsem ji začal ničit stejně, jako sebe. Nikdy si to neodpustím. Ale diky bohu se dostala do jiné společnosti, než jsem já a drogy. Ale byla závislá, kouřila 4-6 jointů denně. Nikdy jsem jí neřekl „to ti stačí“, vždycky jsem jí dal další. Ona ve mě viděla někoho, kdo jí rozumí ... rozuměl jsem jí až moc, dobře věděl jsem co prožívá, ale nedokázal jsem to utnout. Bylo jí teprve 13 let, byla ještě malá holka, ale rozumem vždycky už vyspělá a vždycky věděla, jak reagovat na všechny situace. Mě bylo 15 a nikdy jsem si nedokázal poradit s tím, s čím jsem měl. Zažil jsem s ní nejkrásnější chvíle v mém životě. A hezčí nikdy nebudou. Vím, že se to občas tak říká, ale tohle je pravda protože už nikdy nedokážu žít normálně. Přešel jsem z lehkých drog na tvrdší. První to byla jen tráva, pak LSD a začalo to. Pár těch extazí, pak jsem začal i se šňupáním, dal jsem si jednou dvakrát a už to jelo. Za poslední dva roky jsem toho zažil hodně, ale díky ní jsem to zvládnul. Přinutila mě jít na odvykačku. Myslel jsem, ze se zblazním, tohle byly nejhorší chvíle, který jsem zažil, nejhorší pocity, který nejdou popsat. Myslel jsem jen na fet a na ni. Neviděl jsem jí 5 měsíců, ale dostal jsem se s toho. Neliiii chci ti říct, jak moc si pro mě udělala a jak moc špatnejch věci jsem udělal já tobě. Nikdy nezapomenu na to, že jsem ti tak strašně ublížil, vím že máš i teď problémy, ale oni ustanou. NEZAPOMENU nikdy, miluju tě a vím že s nima je ti líp. Děkuju za všechno.

© 2013 Řekni ne drogám – řekni ano životu, o.s Všechna práva vyhrazena.